Červen 2015

Sociofobův průvodce leteckou dopravou

29. června 2015 v 22:37 | Grumpy |  Plky
Aneb můj let nikdy neprobíhá v klidu.

Jsem tak trochu sociofob a hodně výrazný introvert. A ačkoliv hodně cestuji, paradoxně nesnáším cestování. Jsou tací lidé, kteří na letišti úplně ožijí, nadšeně prolézají duty free obchody, netrpělivě očekávají onen skvělý zážitek z letu a sní o tom, co udělají v konečné destinaci jako první a co až potom. No a pak jsem tu já. Která se nikdy netěší a naopak vždy vyšiluje.

Jak si lžeme do kapsy

19. června 2015 v 17:39 | Grumpy |  Plky
My lidé jsme zvláštní bytosti (jedna naše učitelka z univerzity by řekla zvědavá zvířátka, to je jen taková malá odbočka). Docela rádi totiž lžeme a možná ještě raději lži posloucháme a předstíráme, že jsou pravdivé. Ony ty lži jsou často snadno uvěřitelnější a krásnější než pravda. Svět je tak prolhaný a prohnilý, že ani nevím, kde začít a určitě neobsáhnu všechno, co jsem původně chtěla.

Dobře se uč, ať to někam dotáhneš
Tuhle lež vtloukali asi každému už od malička. Když budeš mít špatné známky, porosteš akorát pro kriminál. Proto jsem se (skoro) vždy pilně učila, taky proto, že jsem byla zvědavé zvířátko a chtěla jsem všechno znát. Výsledkem byla spousta jedniček a vysvědčení s vyznamenáním, kterými si teď můžu leda vytapetovat byt. Protože známky skutečně nikoho (kromě učitelů a náročných rodičů) nezajímají. Postupem života se tahle lež trochu pozměnila na "Bez vysokoškolského titulu to nikam nedotáhneš". To samozřejmě platí např. pro ty, kdo se rozhodli věnovat se medicíně, ale mezi ně já nepatřím. Ke svému slavnému titulu se blížím čím dál tím víc, ale že bych díky tomu měla namířeno do nebeských výšin, to se mi nezdá. Trochu mě znepokojuje, když nám ve škole neustále dávají za příklad úspěšné lidi, kteří žádnou školu nedokončili, a ještě zdůrazňují, že třeba dobrému podnikateli stačí kreativní a inovativní mysl a dobré přesvědčovací schopnosti a to že se na žádné škole naučit nedá (a o zbytek už se postará oddělení marketingu). A ten titul se v některých zemích dá i koupit, když už jsme u toho. Ovšem o těchto lidech se většinou nedá tvrdit, že to nikam nedotáhli, že.