Březen 2015

50 ways to leave your lover

25. března 2015 v 8:27 | Grumpy |  (Ne)zamilovaně
Je lepší být osamocená poustevnice než mít špatného chlapa. V zájmu zachování duševního (možná i fyzického) zdraví je tomu skutečně tak! A protože nemá smysl světu předhazovat, že nezadanost není nemoc, předhodím mu alespoň pár důvodů, proč raději nebýt s nesprávnými chlapy. Paul Simon mi svou skladbou vnuknul tuto myšlenku, tak jsem si skromně dovolila podle ní tento článek pojmenovat. Jakákoliv podobnost (a tak dále) je celkem možná, nicméně doufám, že se nikdo neurazí, neboť tento článek je psán s nadsázkou a jeho účelem je pouze pobavení. Tak můžem?

1. Pan mám moc práce
Popř. též Pan nemám čas. Když opadne zamilovaná fáze, začne o sobě tento pán dávat vědět čím dál tím řidčeji. Zamilovaná dívka (v tomto a ostatních případech = já) odmítá pochopit, že pán pomalu ale jistě ztrácí zájem, stále se marně snaží nějak znovu zakřesnout jiskru do zjevně vyhasínajícího ohně. Každý návrh zamítá s tím, že mám moc práce/nemá čas. Dívka je zoufalá a dochází jí, že zde pšenka nepokvete. Zkouší poslední fintu - vytrvalostní souboj v mlčení. Jenže pán se neozve ani po dvou týdnech, protože má asi moc práce. Dívka už to tedy nevydrží, ozve se jako první s návrhem schůzky, zatímco v hlavě střádá plány, jak se diskrétně rozejít. Nicméně si na schůzce stejně sama nechá dát kopačky. A ještě taková třešnička na dortu - dívka zjistila, že "mnoho práce" znamenalo, že pán hrál doma videohry a chatoval si s úplně neznámými lidmi. A to mu prosím nebylo 15 ale 27.

Kam se to řítíme?

2. března 2015 v 10:13 | Grumpy |  Plky
Když se zamyslím nad současným děním, nenapadá mě opravdu nic hezkého. Děsím se budoucnosti - z mnoha důvodů.

Rozmazlená generace
Ač si to možná neuvědomujeme, máme všechno, co bychom si mohli jen přát, a ještě mnohem víc. Za poslední století se naše civilizace neskutečně rychle vyvíjí a mění. Ale je to opravdu takový úspěch? Ano, věda, technika a zdravotnictví dosahuje špičkových kvalit. Ale díky tomu, co pro nás minulé generace vybojovaly a dokázaly, si dnes žijeme v úplné letargii a vše považujeme za samozřejmé. Místo toho, abychom přemýšleli o světě, jsme schopni naprosto vážně diskutovat o barvě šatů na přesvícené fotce. Nejdůležitější otázkou pro některé z nás je, kdo dal kolik gólů v NHL nebo ve formuli dojel dřív do cíle. A vydělávat se dá už i hraním her nebo nahráváním videí, takže proč bychom měli něco jiného umět.