Leden 2015

Nechte singly žít

26. ledna 2015 v 11:31 | Grumpy |  (Ne)zamilovaně
Jsem jednou z nich - z těch divných, notoricky osamělých lidí, kterým ostatní říkají single. A víte co? Nejsem nymfomanka, asexuál ani puritán, ani nečekám na prince s Bavorákem. Dokonce si troufám říct, že ani nejsem tak odpudivá, aby se mě lidi stranili. Nejsem ani rozzuřená sufražetka, ani workoholik, ani egocentrik. Jsem normální člověk, mám city stejně tak jako ti zadaní. Ale jsem sama.

Nejbližší okolí naštěstí žádné stupidní narážky nedělá (to už by potom asi nebylo více nejbližším...). Občas se ale setkávám s oním slavným: "Proč nemáš partnera? Není ti občas smutno? Nechybí ti to?" a internety na nás pravidelně chrlí: "Výhody partnerských vztahů!" "Tipy pro šťastný vztah!" "Jak udělat svému miláčkovi radost?" a podobné zaručené rady. Nechápu, proč mají někteří potřebu navážet se do singlů. Jsme totiž normální lidi, akorát jsme neměli takové štěstí, že jsme tak brzy jako někteří jiní narazili na skvělého partnera, nebo že nás náš kluk hned po střední zbouchnul, tak jsme se rovnou vzali (což zase úplně nepovažuji za štěstí...). Single lidi, alespoň teda já i někteří, které znám, jsme si totiž nevybrali, že chceme být sami, neužíváme si to a netvrdíme, jak se máme super a jsme volní jako ptáci.

Zakazuji si...

21. ledna 2015 v 19:24 | Grumpy |  (Ne)zamilovaně
EDIT: Asi mám dobrou blogovací vílu, díky které jsem se objevila dvakrát během několika dnů na titulní straně. Nevím sice, jak k tomu vůbec došlo, ale děkuji ti, dobrá vílo ;-) A vám, milým čtenářům, děkuji za přízeň, a doufám, že vás zaujmou i další mé články.

Nikdy jsem si nedávala předsevzetí. Nový rok už sice byl, ale tak dlouho to není (ještě pořád je leden :)), tak mě i vzhledem k současnému tématu týdne napadlo jich tentokrát pár dohromady dát. A protože čím dál tím častěji zjišťuji, že některé věci mi vyloženě znepříjemňují život, budou se má předsevzetí týkat zákazů, které si sama dám. Skoro se vybízí začít oblíbeným citátem z Deníku Bridget Jones:

"I will not fall for any of the following: alcoholics, workaholics, commitment phobics, people with girlfriends or wives, misogynists, megalomanics, chauvists, emotional fuckwits or freeloaders, perverts." (Helen Fielding)

První předsevzetí se tedy bude týkat vztahů...

Zakazuji si - v nejbližší se době zamilovat. A ne, není to kruté. Protože když se zamiluji, vždycky to špatně skončí. Ale proč? Protože mám příšerný talent zamilovat se velmi rychle. Jenže pak už se nedokážu "odmilovat". Samozřejmě si časem začínám uvědomovat chyby protějšku, ale slepě ho miluji dál. A vždycky jsem to nakonec já, kdo dostane kopačky. Většinou z důvodu, že jsem až moc hodná. A ty týdny a měsíce štkaní do polštáře a přemýšlení o tom, co je se mnou vlastně špatně, stojí úplně za prd. Proto se tohle preventivní opatření zdá schůdnější. Protože příště už chci být fakt opatrnější a vůbec by mi nevadilo, kdyby ten následující už byl konečně ten pravý. A potom, ono žít sama se sebou má taky určité klady. Ale o tom jindy.

"Sexuální výchova" v podání médií

19. ledna 2015 v 9:15 | Grumpy |  Internety
Jednou ráno si v klidu pročítám nějaké ty události a hledím si svýho, když na mě vyskočí další článek na téma sex (kterými nás média poslední dobou až moc zahlcují, nezdá se vám?). Tentokrát tedy adresován dospívajícím dívkám. A co nového jsme se mohli dozvědět? Celkem nic, totéž se můžeme dočíst snad v každém čísle bravíčka. Tak by mě zajímalo, pro koho se podobné články píší, a kdo si je přečte z nějakého jiného důvodu než z pouhé recese. Chcete vědět, co mě na podobných článcích tak rozčiluje? Trochu mi připadá, že se snaží z cílové skupiny udělat blbce, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Sex bez lásky nemá smysl
Tak pravdivost či nepravdivost tohoto tvrzení teď nebudu rozebírat. Spíš bych chtěla poukázat na fakt, že většina normálních dospívajících dívek si to asi neschovává jen tak pro někoho a dokud se nezamiluje, tak nikomu nedá. Sama si na toto téma dokáže utvořit vlastní názor, a i bez nějakých rad nejspíš chce, aby to poprvé proběhlo příjemně. Tak to alespoň bylo před nějakými pár lety, když se to týkalo mě a mých vrstevnic; třeba se to tak drasticky změnilo, že dnešní dívky sní o tom, že si to napoprvé rozdají s pěti klukama na záchodcích někde v klubu, to fakt nevím. V tom případě by je ale podobný článek stejně nezajímal.

Facebookové prototypy

17. ledna 2015 v 10:22 | Grumpy |  Internety
UPDATE: Za dobu zveřejnění tohoto článku na titulní straně blog.cz si ho přečetlo 652 z vás. Moc děkuji tomu, kdo můj článek vybral, stejně jako všem, kteří si ho přečetli a především těm, kteří zanechali komentář! Všechny mě potěšily, i ty, na které jsem neodpověděla. Ještě jednou díky! ;-)

Na facebooku mě rozčiluje spoustu věcí. Tak například fakt, že mám tolik "přátel", přitom o polovině z nich nevím skoro nic. A to si je občas promazávám. Stejně vždycky zůstanou ti, které vás prostě z nějakého zvráceného důvodu baví sledovat, nemám pravdu? Buď se jejich příspěvkům rádi zasmějete, nebo se nad nimi rádi rozčilujete. Napadlo mě tedy napsat pár prototypů, které má pravděpodobně v přátelích každý. Kdyby vás napadl nějaký další, budu ráda, když se podělíte :)

Selfíčkářka
Tak tohle je evergreen. Každý den, občas i vícekrát, nahrává fotky, které většinou podle kvality vypadají, že jsou foceny kalkulačkou. V popředí našpulená ústa a vyšpulený hrudník, v pozadí koupelnové kachličky, popřípadě záchod. Ale objevují se i selfie z autobusu, školy/práce, obchodu, ze Starbucksu, z Londýna, s koleny a mořem na pozadí atd. Většinou to tedy bývá holka.

Jídelní maniak
Také většinou dívka. Každý den ostatním sděluje, co měla k snídani, svačině, obědu a večeři, kolik kafe/čaje vypila a jakou restauraci navštívila. Případně jaký nový recept vyzkoušela. Samozřejmě s přiloženou fotodokumentací a to z různých úhlů a v různém světle.